Proste i pyszne ciasto. Pachnące masłem i truskawkami. Sezonowe i łatwe w przygotowaniu. Lekko piaskowe. Rozpływa się w ustach. Polecam do popołudniowej kawki. Upieczcie i dajcie znać czy smakowało.
Potrzebujemy:
Na ciasto:
4 jajka
250 gramów masła 82 %
120 gramów cukru
1 cukier waniliowy
130 gramów mąki tortowej ( 1 szklanka )
150 gramów mąki ziemniaczanej ( 1 szklanka )
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Dodatkowo:
świeże truskawki ( ilość według uznania ) ja użyłam około 200 gramów
Wykonanie pysznego ciasta:
1. Miękkie masło ( temperatura pokojowa ) ucieramy z cukrami na puszystą masę, następnie stopniowo wbijamy po jednym jajku i ucieramy. Na koniec wsypujemy obie mąki przesiane z proszkiem do pieczenia i dokładnie ucieramy.
2. Ciasto przekładamy do foremki keksówki wyłożonej papierem do pieczenia o wymiarach około 30 cm x 8 cm 9 cm. Na wierzchu układamy umyte, osuszone i pozbawione szypułek truskawki. Większe truskawki należy pokroić.
3. Ciasto pieczemy do ładnego zrumienienia się w temperaturze 180 stopni przez około 60 minut. Czas pieczenia może być dłuższy lub krótszy, zależy to od naszego piekarnika. Sprawdzamy suchym patyczkiem czy jest upieczone.
4. Lekko przestudzone ciasto wyjmujemy z blaszki i studzimy na metalowej kratce. Gotowe kroimy i podajemy. Smacznego życzę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz