Czytam

Witam Was cieplutko :) 

W tej zakładce będę publikować książki, które przeczytałam, czytam i do których powracam. Będę pisać o książkach które mnie zachwyciły, ale i o takich, które średnio mi się podobały. Trochę książek mam własnych, nowych, które uwielbiam wąchać, lubię ten zapach nowości, jak i takich używanych z antykwariatu, kupionych za parę złotych. Dużo książek przynoszę z biblioteki. Zawsze lubiłam czytać, na jakiś czas to moje czytanie porzuciłam, zajęłam się wtedy prowadzeniem bloga kulinarnego, ale teraz chcę połączyć te dwie pasje i czytać i prowadzić bloga :) Zaglądajcie, może spodoba Wam się któraś z moich przeczytanych książek i po nią sięgniecie.

Kiedyś się jeszcze spotkamy - Magdalena Witkiewicz


Jest to moja ulubiona książka. Dostałam ją od moich córek na Dzień Mamy, przywiozły mi ją do szpitala gdy byłam po operacji kręgosłupa. Książkę przeczytałam jednym tchem. Jest to opowieść o miłości w czasie wojny, bardzo trudnej miłości. Wnuczka poznaje historię swojej babci i jej przyjaciół, ta historia zmienia ją na zawsze. Książkę bardzo polecam. Przeczytajcie koniecznie.Córka opiekuna wspomnień - Kim Edwards


Córka opiekuna wspomnień to bardzo piękna i poruszająca książka. Wypożyczyłam ją z biblioteki i przeczytałam jednym tchem. Bardzo lubię takie opowieści. Doktor David Henry odbiera poród swojej żony. W klinice jest tylko on, jego żona i pielęgniarka. Rodzą się bliźnięta chłopiec i dziewczynka. Chłopiec rodzi się zdrowy, a dziewczynka ma objawy zespołu Downa. Doktor Dawid szybko decyduje się oddać swoją córkę do specjalnego ośrodka jednocześnie okłamuje swoją żonę, że córeczka zmarła. To zadanie powierza pielęgniarce, która odwozi dziewczynkę do tego ośrodka, ale widząc jakie tam panują warunki ucieka wraz z dzieckiem, które wychowuje jako własne. Jaki wpływ będzie miała ta decyzja na obie rodziny? Przeczytajcie koniecznie, bardzo polecam.Karuzela uczuć - Jodi Picoult


Bardzo poruszająca książka o dwójce młodych ludzi, których rodziny się przyjaźnią, a oni wychowywali się razem przez całe życie. Gdy chłopak zostaje oskarżony o zabicie swojej dziewczyny wszystko się zmienia. Czy zabił Emilii? Czy Emilii sama popełniła samobójstwo? Musicie przeczytać. Koniecznie. Książkę wypożyczyłam w bibliotece.Drugie spojrzenie - Jodi Picoult


Na początku nie mogłam się przekonać do tej książki, męczyłam się strasznie. Kilka wątków na raz, kilka opowieści o różnych osobach, ale jak się później okazało powiązanych ze sobą. Czy można zakochać się w duchu? Czy duchy istnieją? Przeczytajcie. Książkę mam z biblioteki.
To co zostało - Jodi Picoult


Książkę wypożyczyłam w bibliotece. Bardzo lubię czytać książki tej autorki. Bardzo polecam Wam książkę To co zostało. Opowiada ona o młodej dziewczynie, która pracuje w nocy w lokalnej piekarni. Przyjaźni się ze starszym panem, który ma dla niej nietypową prośbę. Koniecznie musicie przeczytać.
Motyl - Lisa GenovaKsiążkę kupiłam w antykwariacie za parę zł. Jest to poruszająca historia o kobiecie u której zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Kobieta ma męża, trójkę dzieci i jest wykładowcą psychologii. Z dnia na dzień musi się zmierzyć z tą chorobą. Bohaterka książki ma 50 lat gdy atakuje ją choroba, jest bardzo zrozpaczona, że w takim wieku musi mierzyć się z taką chorobą. Książkę bardzo polecam. Przeczytajcie. Zapewniam, że poruszy Wasze serca.
Chłopiec którego nikt nie kochał - Casey Watson


Książkę kupiłam w antykwariacie, więc zasiliła moją domową biblioteczkę. Jest to prawdziwa historia. Casey Watson pracowała jako szkolny psycholog, razem z mężem prowadzi zastępczy dom dla dzieci z problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Podjęła się przyjęcia do swojego domu chłopca z koszmarną przeszłością. Za miłość i dobroć od chłopca otrzymuje wyzwiska i agresję. Casey się nie poddaje, walczy o tego chłopca. Przeczytajcie koniecznie.Dwa szczęścia do wyboru - Taylor Jenkins Reid


Jest to moja własna książka zakupiona w księgarni internetowej. Bardzo dobrze mi się ją czytało. Opowiada o dziewczynie Hannah, która ma 29 lat i jest w takim miejscu, że nie wie co ze sobą zrobić. Wraca do rodzinnego domu domu w Los Angeles, gdzie pierwszego dnia spotyka się ze znajomymi. Spotyka tam swoją dawną miłość z liceum. I tutaj się zaczyna, czy pójdzie do domu przyjaciółką czy z dawnym chłopakiem ? Książka jest napisana tak, że przeplatają się ze sobą te dwie historie, czyli co się stanie z Hannah jak wyjdzie z Gabby, a jak potoczy się jej los jak pójdzie z Ethanem. Musi przeczytać. Koniecznie.
Ławeczka pod bzem - Agnieszka Olejnik


Jest to moja własna książka, na szczęście nie kosztowała dużo ponieważ średnio mi się podobała. Przeczytałam, ale szału nie było. Opowiada o dwóch przyjaciółkach Agacie i Idze, które wspólnie wypełniają kupon Lotto i wygrywają główną nagrodę 20 milionów. Jak potoczą się ich losy mając taką sumę pieniędzy? Przeczytajcie, może Wam ta książka akurat przypadnie do gustu.
Będzie dobrze kotku - Wioletta Sawicka


Kolejna moja książka zakupiona za parę zł w antykwariacie. Czasami lubię przeczytać coś lekkiego, a właśnie taka jest ta książka. Opowiada o kobiecie Annie, żonie i matce, która ma wrażenie, że czegoś jej brakuje, że chciałaby czegoś więcej od życia. Przeczytajcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz